انواع نبشی به دلیل نوع جنس، نوع کاربرد و نحوه تولید در دسته‌ بندی های گوناگونی جای می گیرند. در ابتدا باید گفت که نبشی یک نوع پروفیل بسیار کاربردی است که در متریال‌ های گوناگون نظیر آهن، چوب، پی وی سی و… ساخته و مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در بین سازه‌های فلزی باید گفت که نبشی کاربرد بسیار وسیعی دارد و به همین دلیل در امر ساخت و ساز نمی توان استفاده از آن را نادیده گرفت. معمولاً از نبشی به 2 صورت تنها یا مرکب می‌ توان استفاده کرد و باید بدانید که نبشی به صورت دو ضلع عمود بر هم ساخته می‌ شود و به خاطر نوع استفاده از این محصول، در ادامه بیشتر به بررسی آن خواهیم پرداخت.

انواع نبشی سقف کاذب

زمانی که در مورد انواع نبشی سقف کاذب صحبت می کنیم، بهتر است به بررسی نبشی بال مساوی و نامساوی بپردازیم. معمولا نقشه ساختمانی اگر V شکل و L شکل باشد، بال‌های نبشی فولادی باید با یکدیگر برابر باشند که نبشی بال مساوی نام دارد. در صورتی که بال‌های نبشی اندازه یکسانی نداشته باشند، برای نقشه L شکل میتوان استفاده کرد. به خاطر داشته باشید که در صنایع کاربرد نبشی بال مساوی و نامساوی بسیار زیاد است. در شرایطی که نمی‌توان از نبشی بال مساوی به هر دلیلی استفاده کرد، بهترین کار استفاده از نبشی با نامساوی است. می‌توان گفت نبشی ‌های بال نامساوی به صورت‌های گوناگونی عرضه می‌شود که می‌توان به نبشی های زیر اشاره کرد:

  • ST37
  • ST52
  • ST44

انواع نبشی گالوانیزه

نبشی گالوانیزه

در در دسته‌بندی نبشی های گالوانیزه می‌توان گفت که این نوع نبشی یک نوع قطعه آهنی بوده که با پوشش روی ساخته می‌شود و زمانی که پوشش نبشی گالوانیزه به هر دلیلی از بین برود، باز هم جای نگرانی نیست؛ چرا که به هیچ عنوان نبشی مورد نظر زنگ نخواهد زد. بهتر است بدانید که ترکیباتی بین آهن و روی شکل می‌گیرد که نبشی گالوانیزه تولید می‌شود، روی به خاطر نقش اندودی که دارد میتواند نبشی را از خطر زنگ زدگی نجات دهد و به همین دلیل، در بسیاری از صنایع و کارخانه‌ها استفاده از نبشی گالوانیزه بسیار مورد توجه و استقبال قرار می‌گیرد.

نبشی ضد زنگ

در بین انواع نبشی  یک نوع دیگر وجود دارد که به آن نبشی ضد زنگ می‌گویند. همانطور که می‌دانید آهن به راحتی یافت می‌شود و به همین دلیل قیمت آن قیمت بالایی نیست اما در این بین، آهن زمانی که خالص باشد، نمی‌تواند در برابر شرایط جوی مختلف مقاومت و دوامی از خود نشان دهد و اینگونه است که بسیار سریع زنگ می‌زند.

در صورتی که در ساخت نبشی از آهن خالص استفاده نشود، طبیعتاً نبشی مورد نظر خاصیت ضد زنگ زدگی پیدا می‌کند. بهتر است بدانید که در این شرایط برای ساخت نبشی ضد زنگ  می توان از آلیاژ‌های مختلف آهن استفاده کرد، یعنی چندین فلز تولید می‌شود تا بتوان این نوع نبشی را تولید کرد. ترکیباتی که می‌توان نام برد آهن، نیکل، کربن، کروم و … است.  البته از هر کدام به میزان متفاوتی برای ساخت نبشی ضد زنگ مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع نبشی پی وی سی

زمانی که در مورد انواع نبشی با شما صحبت می‌کنیم، نباید اهمیت نبشی های پی وی سی را هم نادیده بگیریم. به این دلیل که پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و رطوبت از خود نشان می‌دهد و همچنین می‌تواند در برابر حشرات بسیار با دوام عمل کند. این چنین است که از نظر بهداشتی در اولویت قرار می‌گیرد. البته نبشی پی‌وی‌سی می تواند نبشی های پلاستیکی را هم در دسته‌بندی خود جای دهد. معمولاً نبشی‌های پلاستیکی از مقاومت بالایی برخوردار هستند و ناگفته نماند که در ابعاد و اندازه‌های گوناگونی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نبشی ام دی اف

انواع نبشی ام دی اف هم از جمله نبشی‌هایی می‌تواند باشد که امروزه به خاطر انعطافی که دارد برای کاربرد در گوشه‌های داخلی و خارجی بهترین گزینه هستند و همچنین برای مکان‌هایی که تردد بالایی دارند بهتر است بدانید که نبشی ام دی اف می‌تواند پیشنهاد مناسب ما نسبت به شما باشد به هر حال امروزه در دکوراسیون داخلی منزل ام دی اف جایگاه بیشتری برای خود دارد و به همین دلیل استفاده از نبشی‌های ام دی اف را نباید نادیده گرفت.

نبشی چوب

انواع نبشی چوبی

انواع نبشی چوبی هم یکی دیگر از انواع بسیار پرکاربرد است که معمولاً امروزه برای درزگیری و زیباسازی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع نبشی توانسته در رنگ بندی و سایز های گوناگون یک گزینه عالی و هوشمندانه به شمار آید.

نبشی آلومینیومی

نبشی آلمینیومی

معمولا انواع نبشی آلومینیومی هم امروزه در ابعاد ۵۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر تولید می‌شوند که در این بین، می‌توان گفت برای اتصالات ستون‌ها، پل‌ها، باربرها و … می‌توان از نبشی ‌های آلومینیومی استفاده کرد. حال سوالی که به وجود می‌آید این است که دلیل استفاده از نبشی آلومینیومی چیست؟

باید بدانید که نبشی آلومینیومی وزن بسیار کمی دارد و در برابر شرایط جوی مختلف می‌تواند مقاومت و دوام بسیار بالایی از خود نشان دهد؛ همچنین نبشی‌های آلومینیومی کاملاً ساختار غیر مغناطیسی دارند و زیبایی آن ها باعث می شود تا در دکوراسیون داخلی و خارجی هم بتوان مورد استفاده قرار داد. عمدتاً دیده شده است که برای سوراخ کاری، جوشکاری و برشکاری هم نبشی‌ های آلومینیومی گزینه قابل قبول‌تری به شمار می ‌آیند.

سخن پایانی:

در مورد انواع نبشی با شما صحبت کردیم. توجه داشته باشید که برای خرید نبشی دیواری شما می توانید این محصول را از کارخانه های تولیدی ایران تهیه کنید. کارخانه های تولید کننده نبشی در داخل کشور کم نیستند. معمولاً سفارش و خرید آنلاین انواع گوناگون نبشی، به دلیل مزایایی که دارد امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به خاطر داشته باشید که خرید آن به شما کمک می کند تا قیمت محصول را بدون برآورد هزینه دلال و واسطه پرداخت کنید و مهم تر از همه این است که لازم نیست مدت زمان طولانی به دنبال برندی باکیفیت و مرغوب باشید. خدمات آنلاین معمولاً با کیفیت بالای محصولات خود باعث می شوند تا شما بتوانید با رضایت مندی از خرید اینترنتی خود، به خرید های آنلاین بعدی این چنین محصولاتی تمایل بیشتری نشان دهید. به همین دلیل، خرید آنلاین انواع مختلف نبشی را دست کم نگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *